Етапи розвитку Теплоенерго м. Горішні Плавні

Комунального виробничого підприємства „Теплоенерго” м. Горішні Плавні, Полтавської області.

Місто Горішні Плавні засноване в 1961 році як населений пункт при будівництві Дніпровського гірничо-збагачувального комбінату. Для забезпечення промислового комплексу, а також осель, де мешкали робітники комбінату, тепловою енергією у структурнім складі комбінату був побудований теплосиловий цех. В склад теплосилового цеху входило  дві котельні, одна з яких працювала на природному газі для промислових потреб комбінату, а інша на мазуті для опалення та гарячого водопостачання міста. Весною 1978 року на базі нерентабельної котельні теплосилового цеху Дніпровського гірничо-збагачувального комбінату, яка працювала на мазуту, було утворено підприємство теплових мереж та передано до комунальної власності міста в склад виробничого об”єднання  підприємств ЖКГ.

На той час підприємство мало в своєму складі два структурних підрозділи – котельну потужністю 171 Гкал/год., та дільницю теплових мереж, яка обслуговувала 30 км теплових мереж в двотрубному вимірюванні. В зв”язку з роботою котельної на мазуті підприємство було збитковим. Зусиллями міської влади та підприємства в 1988 році були отримані необхідні ліміти природного газу для роботи міської котельні. З переходом на використання природного газу при виробництві теплової енергії котельня стала рентабельною.

Гаряче водопостачання міста здійснювалося по відкритій схемі, безпосередньо з системи опалення. В котельні було встановлено три водогрійні котли ПТВМ-50 та три парових котлів ДКВР 10/13 для забезпечення потреб мазутного господарства та підготовки води для підживлення теплових мереж. Продуктивність ХВП становила 350 т/годину. З ростом населення міста збільшувалась потреба в гарячому водопостачанню. Встановлені потужності уже не забезпечували необхідні обсяги підготовки води, а часова нерівномірність відкритої схеми гарячого водопостачання призводила до повної зупинки теплопостачання міста. В таких умовах, без належної матеріальної бази і інженерно-технічного забезпечення експлуатувати систему централізованого теплопостачання міста було неможливо і в 1987 році урядова комісія під головуванням Покровського Л.Л. після обстеження підприємства прийшла до висновку про актуальність передачі підприємства до складу обласного об”єднання  „Полтаватеплокомуненерго”.

За роки перебування в складі обласного об”єднання централізоване теплопостачання міста отримало подальший розвиток. При забудови нових мікрорайонів передбачалася чотирьох трубна теплова мережа  і підігрів гарячої води від ЦТП. Для цього в 1984 році було введено в експлуатацію ЦТП 10 мікрорайону, в 1987 році – 12-го, в 1988 році – ЦТП і котельню 15 мікрорайону 19,5 Гкал/год. в 1992р., ЦТП 5-го мікрорайону в 1995р. Але, не зважаючи на це, проблема теплопостачання в місті з кожним роком все більш ставала напруженою. В зв”язку з роботою відкритої системи гарячого водопостачання проходила інтенсивна корозія труб теплових мереж та котлів. Висока аварійність та значні обсяги капітальних ремонтів спонукали в 1994 році до переходу старої частини міста на забезпечення будинків гарячою водою від ІТП. Але 35 малих будинків, в яких відсутня внутрішньо будинкова система гарячого водопостачання, залишилися з відкритою системою гарячого водопостачання до теперішнього часу.

З розвитком самоуправління в державі пройшов і етап реорганізації житлово-комунального господарства міста. З 01.01.2002 року на базі комунального майна міста створене комунальне виробниче підприємство „Комсомольськтеплоенерго”, яке здійснює теплопостачання міста Комсомольська і підпорядковане міській владі.

КВП „Теплоенерго” є суб”єктом природної монополії  в сфері централізованого теплопостачання і входить  до „Переліку підприємств, що займають монопольне становище в Полтавській області”. Основним споживачем теплової енергії є населення, яке складає 85,5% від загальної кількості споживачів міста.

До складу підприємства входять: цех виробництва теплової енергії та цех транспортування та постачання теплової енергії; три допоміжних дільниці – контрольно-вимірювальних приладів, енергетична, автотранспорту та механізмів, а також відділи управління.

Сьогодні підприємство має на своєму балансі 4 котельні, на яких встановлено 15 котлів, сумарною потужністю 190,444 Гкал/год., 5 центральних теплових пунктів, 3 підвищених насосних станцій,  81 індивідуальних теплових пунктів та теплових мереж 53,065 км в двотрубному вимірюванні.

Характерним для підприємства є підземний спосіб прокладання теплових мереж(84,4%) в непрохідних залізобетонних каналах. На теплових мережах гарячого водопостачання (загальна протяжність – 13,716 км.) на ділянці довжиною 2,292 км використані труби з внутрішнім емалевим  покриттям. На підприємстві теплові мережі з попередньо ізольованих труб почали впроваджуватися з 2004 року.

На котельних підприємства встановлене складне теплоенергетичне обладнання (котли типа ПТВМ – 50, КВГ – 6,5, обладнання КВПтаА, комп”ютерний облік використання газу, води, теплової енергії на котельнях і ЦТП та інше, що потребує грамотних спеціалістів для його експлуатації та ремонту. Взагалі підприємство обрало курс на автоматизацію обладнання виробництва.

Директором на підприємстві працював Лихожон Микола Михайлович, який  пройшов шлях від слюсаря з ремонту теплових мереж в 1978 році до директора підприємства з січня 2009 року. Головним інженером з лютого 2009 року працює Сніжко Павло Іванович.

З роками на підприємстві уклався стабільний трудовий колектив, виховано чимало висококваліфікованих фахівців.

Загальна чисельність працюючих на підприємстві становить 182 осіб (в тому числі 98 жінок).

За останні  5 років на підприємстві було проведено:

–  обладнання насосних агрегатів, димотягів  та вентиляторів перетворювачами частоти обертів електродвигунів;

–  щорічна реконструкція теплових мереж з використанням труб із термостабілізованого поліетилену;

–  будівництво та введення в експлуатацію ЦТП 6-го мікрорайону в 2010-2012р.;

–  забезпечення повного технологічного обліку теплової енергії на ЦТП та котельних;

–  реконструкція ЦТП 10-го, 12-го мікрорайонів з повною автоматизацією;

–  в 2012 році було прийнято на баланс підприємства котельня по вул. Набережна, 3 та проведена її реконструкція з повною автоматизацією;

–  реконструкція ХВО на котельної по вул. Енергетиків, 31;

–  реконструкція котельної 15 мікрорайону з установкою сучасного газового котла Vіessmann;

–  в 2013 році було прийнято на баланс 81 індивідуальних теплових пунктів, а починаючи з 2014 року проводиться модернізація ІТП влаштуванням сучасної електронної системи регулювання подачі гарячого водопостачання.