Роз’яснення про нарахування плати за теплову енергію витраченою на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП

З моменту укладання публічних договорів приєднання про надання послуг з постачання гарячої води, у порядку встановленому Законом України «Про житлово-комунальні послуги», а саме з 01.11.2021 року, розподіл та нарахування вартості наданих послуг здійснюється згідно вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика), затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 22.11.2018р. № 315, зареєстрованої в Мінюсті від 28.12.2018р. за № 1502/32954.

   Даною Методикою визначено:

– Загальний обсяг спожитої у будівлі/будинку теплової енергії  розподіляється на загальний обсяг теплової енергії на опалення будівлі/будинку  та загальний обсяг теплової енергії, спожитої у будівлі/будинку на гаряче водопостачання .

– Загальний обсяг теплової енергії, спожитої у будівлі/будинку на гаряче водопостачання  визначається за допомогою загальнобудинкового комерційного вузла обліку теплової енергії або розрахунково, як приведений до обсягу теплової енергії загальний обсяг спожитої будівлею/будинком гарячої води.

Згідно Методики загальний обсяг теплової енергії, спожитої у будівлі/будинку на ГВП  складається з обсягу теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води та обсягу теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП.

 Обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) – це втрати теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (далі – ГВП), у тому числі в індивідуальному тепловому пункті;

В розрахунковому періоді Виконавцем послуг визначається обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання згідно Методики.

Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП  розподіляється між усіма власниками (співвласниками) приміщень у будівлі/будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) незалежно від обсягу спожитої гарячої води у кожному розрахунковому періоді в опалювальний та міжопалювальний період пропорційно до загальних/опалюваних площ/об’ємів їх житлових/нежитлових приміщень.

Згідно п.39 «Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води» затверджених постановою КМУ від 11 грудня 2019р. №1182:

  • Споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої ним до укладення відповідного договору.
  • Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.
  • Споживач не звільняється від плати за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) у разі відключення (відокремлення) квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

 

         У рахунках на оплату послуг на постачання теплової енергії та постачання гарячої води обсяг теплової енергії  витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП  знаходиться в розділі  «теплова енергія», тому в квитанції  банку нарахування плати за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання включено в графу послуги на теплову енергію.

На офіційному сайті КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні»    в «Особистому кабінеті» через Єдину міську автоматизовану систему комунальних розрахунків (hp.infocentr.pl.ua)  споживач може отримати рахунок на оплату послуг на постачання теплової енергії та постачання гарячої води та ознайомитися з розшифровкою нарахувань за послуги.